Skip Global Navigation to Main Content
Search
 
 •  
 • Photo

 • #

 • Photo

 • Photo

 • Photo

Bir teröristi durdurmak için en önemli nedenler çepeçevre etrafınızda.

Terörizm farklı kesimlerden masum insanları öldürüyor. Bir terörist eylemi önleyici bilgi sağlamakla yaşamları kurtarabilirsiniz, aileleri koruyabilirsiniz ve barış sağlayabilirsiniz.

 

Amerika Birleşik Devletleri terörizm ile bağlantılı kişilerin tutuklanmasını sağlayan bilgiler için ödül vermektedir. Yardımcı olabilecek bilginiz varsa lütfen bu bilgiyi veya ipucunu şimdi gönderin.

 

İpucu Gönder

Skip Breadcrumb Navigation

SON HABERLER

 • Foto Joel Wesley Shrum'un Kaçırılması ve Cinayeti

  Joel Wesley Shrum'un Cinayeti

  Taizz, Yemen | 18 Mart, 2012

  18 Mart 2012'de 29 yaşındaki Shrum, Taizz, Yemen’deki işine giderken aracına doğru yaklaşan bir motosikletin arkasına binmiş silahlı bir kişi tarafından yolda vurularak öldürüldü. Ölümü esnasında, Uluslararası Eğitim ve Geliştirme Merkezi'nde yöneticilik ve İngilizce öğretmeni olarak çalışan Shrum, Yemen'de karısı ve iki küçük çocuğu ile birlikte yaşıyordu. Saldırıdan birkaç gün sonra, Arap Yarımadası'ndaki El Kaide (AQAP) terör örgütü, cinayetten sorumlu olduğunu iddia etti. (Tüm Metin »)

 • Foto Abu Du’a

  Abu Bakr al-Baghdadi

  25 Milyon Dolara Kadar Ödül

  Ebu Bekir El Bağdadi ayrıca Abu Du’a; ayrıca İbrahim Avvad İbrahim, Ali el Bedri olarak da bilinen bu kişi Irak Şam İslam Devleti (İŞİD) terör örgütünün üst düzey lideridir. El Bağdadi’nin oluşturduğu tehdit 2011 yılında tutuklama veya mahkum edilmesini sağlayacak bilgi için Dışişleri Bakanlığının 10.000.000 USD ödül teklifinden beri önemli ölçüde artmıştır. İŞİD (aynı zamanda DAEŞ olarak da bilinen) terör örgütü Haziran 2014’de Suriye ve Irak’ta bazı bölgeleri kontrolü altına alarak İslam hilafeti kurdu ve el Bagdadi’yi halife ilan etti. Son yıllarda İŞİD tüm dünyadaki cihatçı grupların ve radikalleşmiş kişilerin desteğini kazanarak ABD’de saldırılara ilham kaynağı oldu. (Tüm Metin »)

 • Gülmurat Halimov (Gulmurod Khalimov)

  Gülmurat Halimov (Gulmurod Khalimov)

  3 milyon dolara kadar ödül

  Eski Tacikistan özel operasyonlar albayı, polis şefi ve askeri keskin nişancı Gülmurat Halimov, Irak ve Şam İslam Devleti üyesidir ve gruba üye kazandırmaktadır. Tacikistan İçişleri Bakanlığı’nın özel bir paramiliter birliğinin komutanıydı. Halimov, IŞİD için savaştığını kanıtlayan bir propaganda videosunda göründü ve Amerikalılar’a karşı şiddet dolu eylemler yapılması konusunda açıkça çağrı yaptı. (Tüm Metin »)

 • Foto Ebu-Muhammed el-Şimali (Abu-Muhammad al-Shimali)

  Ebu-Muhammed el-Şimali (Abu-Muhammad al-Shimali)

  5 milyon dolara kadar ödül

  Daha çok Ebu-Muhammed el-Şimali olarak tanınan Irak ve Şam İslami Devleti (IŞİD) Kıdemli Sınır Amiri Tirad el-Carba’nın, 2005’den beri, daha önce Irak’taki El Kaide olarak bilinen IŞİD ile bağlantısı vardır. Bu kişi şu sırada IŞİD’ın Göçmenlik ve Lojistik Komitesi’nin önemli bir yetkilisi olarak hizmet yapmakta ve yabancı terörist savaşçıların öncelikle (Tüm Metin »)

 • Foto Antikiteler

  Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) Finansal Kaynak Sağlama Amaçlı Petrol ve Eski Eser Kaçakçılığı

  Adalet İçin Ödül programı, Arapça kısaltması DAESH olarak da bilinen terörist grup Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından, için, adına veya menfaatine petrol ve eski eser satışı ve/veya ticaretinde büyük bir bozguna neden olacak bilgiler karşılığında 5 milyon dolara varan bir ödül vermektedir. (Tüm Metin »)

Başarı Öykülerİ

HÜKÜMLÜ

HÜKÜMLÜ

Bilgi İhbarı Ramzi Ahmed Yousef'ın Tutuklanmasına Yol Açıyor

Remzi Ahmet Yusuf, Şubat 1993'te New York City'de altı kişinin ölümüne ve binden fazla insanın yaralanmasına sebep olan Dünya Ticaret Merkezi bombalamasından sorumlu teröristlerin elebaşıdır. Yusuf ve yardımcıları, patlayıcı dolu bir kamyoneti Dünya Ticaret Merkezinin bodrum katında patlattı. Bombalamadan bir kaç saat sonra, Yusuf bir uçakla Pakistan'a kaçtı.

Yusuf, karmaşık bir terör eyleminin hazırlığını yaptığı Filipinler'de ortaya çıktı. Yusuf, Papa II. John Paul'ü, 14 Ocak 1995'te Filipinler gezisi sırasında öldürmeyi...(Tüm Metin »)

İletişim


twitter   facebook   youtube   rss